Мікролімат в крільчатниках

У лютому 2013 після невеликих січневих холодів почалася відлига. З одного боку - добре, начебто потеплішало і потрібно менше платити за опалення. Але виникає інша проблема - що входить в крільчатник з вулиці повітря має підвищену вологість. Завдання полягає в тому, щоб повітря було підігріте в тамбурі, там же повинна залишитися зайва волога, тобто повітря потрібно підсушити, щоб в крільчатник потрапляло вже підігріте повітря оптимальної вологості. Що відбувається, якщо в крільчатник потрапив вологе повітря?

Воно конденсується всередині крільчатника, в тому числі і на кролях.

  • Вовна кроликів при зволоженні охолоджується. Кролики для підтримки температури організму споживають більше корму. Як результат у молодняку кролів до 60 днів можуть виникати проблеми травлення. При цьому кролівник не може зрозуміти чому? Рецепт комбікорму не змінювався, а проноси є.
  • Розвиваються респіраторні захворювання.
  • У лактуючих самок кроликів з'являються мастити.
  • Молодняк на відсадження має меншу вагу.

Тому при проектуванні опалення крільчатника необхідно враховувати той факт, що ми повинні підігрівати і підсушувати (або влітку зволожувати і охолоджувати) вхідне повітря в спеціальному приміщенні - тамбурі. Кубатура тамбура має пряме співвідношення з кубатурою крільчатника.

Костянтин Чепіга. «Кролівництво в Україні в крільчатниках з регульованим мікрокліматом».