Комбікорм для кролематок
Сьогодні 05.2.2013. у нас піде мова про комбікорм для самиць.
Приказка: «У корови молоко на язиці» підходить і до кролів.
При промисловому кролівництві, самиця має за рік 7 окролів. Вона втрачає вагу, коли годує кроленят. І набирає вагу, коли кроленят відсадять. Ми виготовляємо комбікорм для самиць, який повинен забезпечити достатній енергетичний рівень споживання, щоб самка мінімально втрачала вагу, але і не набирала вагу більше ніж потрібно, за рахунок жирових відкладень. Основою комбікорму для самиць слугує сіно люцерни. Ми маємо своє сіно, тому ця проблема вирішена. Потім макух, або шрот соняшнику для забезпечення потреб у протеїні. Сою ми не використовуємо. Зернова група: пшениця, ячмінь, овес, кукурудза – для забезпечення достатнього рівня енергії. Обов’язково – сіль.
Премікс виготовляємо самі. Кальцій і фосфор правильно збалансувати дуже важко, але можливо. Вітаміни добавляємо, але дуже уважно вибираємо виробника та строки виготовлення. Макро та мікроелементи купуємо в українських постачальників.
Антибіотики в маточний корм ми не добавляємо.
Чому? При даванні антибіотику, та після, кролям потрібно поновити мікрофлору. В цьому випадку шкоди від антибіотика більше, ніж користі. Ми пішли іншим шляхом – зміцнити імунітет кролів маточного стада. Методична вибраковка хворих, та схожих на хворих тварин, якісна годівля, правильна вентиляція, планові роботи в кролятнику – шлях до успіху, у всякому випадку краще, ніж використання антибіотиків на маточному поголів’ї.
Пробіотики, пребіотики, сорбенти мікотоксинів - використовуємо.
Якщо ви вирішили виготовляти комбікорм для кролів самі, а не купувати, то мета №1 – спочатку виготовити комбікорм, який найкраще відповідає потребам кролів. І тільки потім, якщо це вам вдалося – шукати способи здешевлення комбікорму, але щоб економічна вигода від дешевшого комбікорму не завдала шкоди кролям.